parallax background

Kamienna obudowa kominka

Czym wykończyć kominek we wnętrzach tradycyjnych i nowoczesnych?


Kominek to jedno z najpopularniejszych miejsc wykorzystania kamienia we wnętrzu. Do wykończenia kominka możesz zastosować wszystkie rodzaje kamienia.
Granit jest najbardziej wytrzymały na wszelkie odbarwienia. Zachwyca bogatą gamą kolorystyczną – od głębokiej czerni, poprzez różne odcienie szarości, czerwieni, zieleni, żółtego i fioletu, aż po perłową biel, a także łososiowy róż, wyblakły beż, intensywny brąz. Jego zaletą jest także bogactwo wzorów – od popularnych nakrapianych po mieniące się warkoczami.

Montaż kamienia na kominek jest ostatnim elementem budowy kominka. Współpracujemy z firmą, która zajmuje się kompleksową budową kominków (projekt, uzbrojenie, wkład itp) po zakończeniu tzw. surowego montażu istnieje możliwość w naszej firmie doboru interesującego Państwa kamienia.

Obudowa kominka z granitu

Granit jest materiałem nienasiąkliwym, łatwo go utrzymać w czystości. To kamień odporny na działanie nawet bardzo agresywnych środków czyszczących. Styl granitowej obudowy zależy od wykończenia powierzchni kamienia. Najbardziej popularne są obudowy wykonane z płyt polerowanych „na wysoki połysk”. Z granitu wykonuje się zarówno stylowe portale, jak i nowoczesne proste obudowy. Pasuje do wnętrz klasycznych i nowoczesnych.

Nasze realizacje